uisutaja järvel

20. ja 21. Jaanuaril toimuvad uisumatkad Ulila turbatiikidel

Ulila (Teilma) turbatiigid on ammendatud turbakarjäär, mis on praeguseks täitunud veega. Kuna tegemist on põhimõtteliselt inimtekkeliste rabalaugastega siis käituvad need külmaga umbes nagu laukadki – külmuvad talvel esimeste miinuskraadidega korralikult kinni. Tegelikult ongi Eestis esimesed kohad kuhu talvel uisutama minna saab rabalaukad.

Info

Aeg: 20.01.2018 kell 11.00
         21.01.2018 kell 11.00
Kestvus: 3 tundi
Pikkus: umbes kilomeeter jalgsi, uiskudel nii palju kui jaksad.
Raskusaste: kerge. 
Grupi suurus: maksimaalselt 10 inimest
Hind: 20 EUR/täiskasvanu, 10 EUR/koolinoor (12-18 a.)
Koht: Ulila kaupluse esine parkla
Kuidas tulla: Tartust https://goo.gl/maps/fMveeCdhPYm

REGISTREERU SIIN

Mis toimub?

Kui oleme uisud parajaks seadnud jalutame mööda teed umbes kilomeetri kuni turbatiikideni. Seal paneme uisud alla ja proovime neil püsti seista ja liikuda. 
Kui esimesed sammud selged, peame väikse lõunapausi (võileib ja tee kaasa!) ja siis jätkame uisutamisega seni kuni jõud raugeb. Umbes kolme tunniga on lihased päris mõnusalt surisema sõidetud ja aeg hakata tagasi jalutama.

Kas ma jaksan?

Kui jaksad suuskadega vabatehnikas sõita siis jaksad kindlasti ka matkauiskudega. Matkauisk on tänu oma ligi 50 cm pikkusele päris stabiilne sõiduvahend ning väiksemaid jääkonarusi sõites peaaegu ei tunnegi. Lundhags Fleet matkauisud, mida me oma matkadel kasutame, kinnituvad tavalise matkasaapa külge, seega pole suusasaapid meie matkadel tarvis kaasa võtta.

Aga mul on endal uisud…

Kui tuled enda uiskudega siis saad meie matkale kaasa poole hinnaga. Üksinda uisutamist me ei pea heaks tavaks, sest seltskonnaga on ohutum jääl olla. Lõbusam ka.

Kui soovid meiega ühineda enda uiskudel, siis anna oma soovist teada e-postiga lounaretked@gmail.com

Kas see on ikka turvaline?

Üksinda jääle minek on ohtlik! 

Enne matka kontrollime alati jää paksust.
Viimasel kontrollimisel 13.01.2018 oli Ulila turbatiikidel jää paksus 11,5 cm.

Turvavarustusena jagame kõigile matkajatele kasutamiseks jäänaasklid, mille kasutamise kohta teeme enne uisutama hakkamist ka väikese koolituse. Lisaks on matkajuhtidel kaasas ka viskeliinid, termokiled ning apteek.
Me ei saa garanteerida, et keegi läbi jää EI kuku, kuid me teeme kõik selleks, et muuta Teie uisutamiskogemus turvaliseks ja meeldivaks.

 

Mida peaks uisumatkale kaasa võtma?

Kindlasti peaks võtma kaasa oma söögi ja joogi, sest kõht läheb sportides tühjaks ja kuigi Ulila pood on avatud E-L 10-20 ja P 10-18, siis võtab poeskäik ilmatuma aja. Kui püstijalu söömine tundub ebamugav, võib kaasa võtta ka istumisaluse, külmal jääl või maapinnal istumine võib tervisehädasid tekitada.
Lisaks peaks olema kaasas täielik komplekt kuivi riideid, sest kui peaks juhtuma et vajute läbi jää, oleks päris tüütu ja isegi ohtlik kui peale sellist kogemust tuleks veel märgade riietega auto juurde kõndida. Täieliku komplekti all peame silmas kõike aluspesust ja sokkidest kuni kuiva mütsi ja jopeni välja. Kuivad riided peaks olema mõistagi pakitud kas veekindla koti või tihedalt suletud kilekotiga teie seljakotti.

Lisainfo

Kui tekkis küsimusi, siis võtke ühendust

e-postiga lounaretked@gmail.com
või meie FB lehel: http://www.facebook.com/lounaretked/

See info puudutab Lõunaretkede plaanilist matka.
Muul ajal teenindame gruppe ettetellimisel.