TÄHELEPANU! Ilma kaaslaseta jäle minek on ohtlik ja võib lõppeda õnnetusega! Ohutuse tagamiseks soovitame alati jääle minna mitmekesi, koos kogenud giidiga.

Uisumatkade korraldamine sõltub ilmast

Uisumatkaks sobiv jää tekib kui väljas on püsivalt miinuskraadid. Kui õhutemperatuur on kuni -10, tekib ööpäevas 2,5 mm jääd, kui alla -10, tekib jääd juba 2,5 cm.  Uisutamiseks sobib jää mille paksus on 7,5 cm või enam. Meie korraldatud uisumatkadel kontrollime alati enne matka jää paksust.

Ettevalmistused uisumatkaks

Enne jääle minekut on vaja maksimaalse ohutuse tagamiseks teha ettevalmistusi. Kindlasti peavad jääle minnes olema kaasas jäänaasklid, mille abil saab ennast peale õnnetust jääle tagasi vinnata. Märg jääserv on libe ja ilma naaskliteta pole praktiliselt võimalik end ise jääaugust päästa. Meie korraldatud matkadel on kvaliteetsed jäänaasklid meie poolt tagatud, lisaks õpetame enne jääle minekut kuidas neid kasutada.

Teiseks tuleb grupiga jääle minnes võtta kaasa viskeliin. Viskeliiniga saab kaaslane Teid õnnetuse korral tagasi jääle aidata. Meie korraldatud matkadel on grupi suurusest sõltuvalt kaasas üks või kaks viskeliini ja ka inimesed kes neid vajadusel kasutada oskavad.

Kolmadaks peab jääle minnes olema kaasas TÄIELIK KOMPLEKT varuriideid. Ja täieliku all me peame silmas, et ongi täelik – aluspesust ja sokkidest kuni mütsi ja kuiva jopeni välja. See komplekt olgu kilekotti või veekindlasse koti pakitult jääl kaasas. Kui Teie kuivad riided asuvad kilomeetri kauguse autos, siis ootab Teid ees üks eriliselt külm kilomeeter, mille lõppu Te ei pruugi nähagi.

Neljandaks võiks olla kaasas üks termos sooja joogiga. Seda on uisumatka puhkepausil mõnus limpsida, et külma kontidest eemale peletada.