KOHAD TÄIS!

13-14.Juuni.2020 2-päevane kanuumatk Põltsamaa jõel

kanuu sillal

Sel aastal alustame suvist kanuumatkade hooaega Eestimaa jõgedel. Esimesena läheme avastama meie pikkuselt kolmandat jõge – Põltsamaa jõge.

Elamuslik 2-päevane matk laisalt lookleval Põltsamaa jõel viib mööda Alam-Pedja looduskaitsealast, läbi kolme maakonna hõredalt asustatud alade. Kulgeme peamiselt Alam-Pedja looduskaitseala piiril, kus märke inimtegevusest on väga vähe. Teele jäävad ka kunagise Liivimaa suurima klaasitööstuse – Meleski klaasimanufaktuuri hooned Rõikal ja Laashoones.

Põltsamaa jõgi on rahuliku vooluga ja elurikas. Jõel pole eriti kärestikke aga võib leiduda vette langenud puid ja oksi. Matk algab Külmoja telkimisplatsilt ning lõpeb teisel päeval Suur-Emajõe ääres Rekul. Distantsi kogupikkus on 54 km, mille oleme jaganud kaheks võrdseks päevateekonnaks. Lõpp-punktist tagasi autode juurde toob meid buss.

Kes võib kaasa tulla

Meie matkale võib tulla nii kogemustega kui ka päris algaja veematka huviline. Enne matka õpetame kuidas kanuuga hästi läbi saada: mida kanuus võib teha ja mida kohe kindlasti teha ei tohi. 2-päevane matk pole mõeldud päris pisikestele, seekord saavad kaasa need kellel vanust vähemalt 16 eluaastat.

Kuidas registreerida

MATKALE ON KÕIK KOHAD TÄIS!
Kanuud pole kummist ja seepärast mahub gruppi 10 inimest. Registreerimine käib põhimõttel kes ees, see mees.
Palume kõik väljad täita, et oleks võimalik Teiega matka korralduslikes küsimustes operatiivselt ühendust võtta. Teie andmeid ei jagata kolmandate osapooltega.

Kui palju maksab?

Kanuumatka hind on 52 EUR/osaleja. Osaleda saab alates 16. eluaastast.

Mida hind sisaldab

  • Kanuude ja turvavarustuse kasutamine. Koht 2- või 3-kohalises kanuus, päästevest, hauskar, mõla
  • Transport. Hinna sisse on arvestatud nii kanuude transport matka alguspunkti ning hiljem lõpp punktist äravedu kui ka matkajate transport bussiga lõpp punktist tagasi autode juurde.
  • Toitlustus matka jooksul. Meie hoolitseme selle eest, et teil oleks kõht täis. Matkal on neli toidukorda – kaks kummalgi päeval. Gaas, priimused, keedunõud on matka korraldaja poolt.
  • Kogemustega retkejuhi teenus. Matkal on kaasas kogemustega retkejuht, kes koostab marsruudi, räägib kohalikke lugusid ja tagab matka ladusa sujumise.

Mida hind ei sisalda

  • Telgi, magamiskoti ja mati kasutamist. Peavari, küljealune ja soe magamiskott tuleb endal kaasa võtta. Sellel matkal saavad telki jagada ainult ühe leibkonna liikmed, seega kõik need kes tulevad matkale üksi peaks võtma kaasa ka oma isikliku telgi.
  • Toidunõusid. Nii nagu igal õigel tudengil on alati kaasas lusikas ja matrikkel, peab ka matkajal endal olema kaasas kruus, kauss, lusikas ja nuga.
  • Varuriideid. Olgugi, et jõgi on rahuliku vooluga, kärestikke pole ja ilm on soe – veematkamine on alati seotud ümbermineku ja vette kukkumise ohuga. Sestap olgu igal matkajal kaasas ka paar komplekti kuivi riideid. Riided võiks olla pigem sünteetilisest materjalist – puuvillane materjal kuivab kaua. Märjad riided on ebamugavad, takistavad liikumist ja isegi kesksuvisel päeval on oht külmetada suur.
  • Ilma. Elu on näidanud, et ilmaennustus on meil rohkem nagu vahva anekdoot – peale õhtuseid uudiseid kena kuulata aga harva on sellest ka mingit kasu. Seega tuleb valmis olla kõigeks ja võtta kaasa nii vihmakeep ja sulejope kui ka lühikesed püksid ja päevitusriided.

Kuhu tulla?

Selle kohta saadame kohalesõidu juhendi neile, kes on matkale registreerunud.


wood-sorrellaugas soomaa rahvuspargisAspen leaves in autumnbog plantlumesadu Norra allikatelrabamännid talvelHikers in the bogview to a bogWood anemoneLillakasfrosty leafhikers in the bog with snowshoesHinni kanjonlabrador tea in bloomyellow maple leaf